Středa 8. února 2023, svátek má Milada
  • schránka
  • Přihlásit Můj účet
  • Středa 8. února 2023 Milada

Bývalý pražský imám

28. 02. 2020 17:11:56
Muslimové by se měli snažit o adekvátní interpretaci své víry, o takovou interpretaci, která zohledňuje historický kontext a kriticky zkoumá vlastní slučitelnost s dnešními pluralitními a demokratickými poměry.

Za účast na teroristické skupině a financování terorismu potrestal soud bývalého pražského imáma Samera Shehadeha deseti lety vězení. Bývalý pražský imám a jemu podobní odmítají princip založení společnosti na základě přirozeného lidského rozumu. Proti tomuto principu zdůrazňují nezbytnost nadpřirozeného základu společnosti, který sám již nemůže být podroben rozumové kritice. A tak proti rozumu staví víru ve „zjevenou pravdu“, která je podle nich přirozenému rozumu nadřazena. Tato víra jim nařizuje, aby jejich loajalita patřila výhradně jí samotné a jejím příkazům, nikoli státu a jeho institucím. Tato víra ovlivňuje mentalitu svých věřících a odráží se to v politické, ekonomické a sociální aspekty.

Důsledkem toho je, že máme společnosti, které se vyznačují následujícími socioekonomickými rysy: podřízenou rolí ženy ve společnosti, radikalizací a terorismem, nedostatečným vzděláním, vysokým stupněm religiozity a extremismem, dětskými sňatky, existencí paralelních společností, nadprůměrným pobírání sociálních dávek, podprůměrnou zaměstnaností, nadprůměrnou kriminalitou a dalšími.

Co s tím?

Muslimové potřebují nutně překonat všemohoucnost své víry. Měli by se snažit o adekvátní interpretaci své víry, o takovou interpretaci, která zohledňuje historický kontext a kriticky zkoumá vlastní slučitelnost s dnešními pluralitními a demokratickými poměry. Kdo se tomu brání, tak ten přímo či nepřímo nahrává islamistům a teroristům, kteří vraždí a devastují jménem své víry.

Autor: Mansoor Maitah | pátek 28.2.2020 17:11 | karma článku: 40.57 | přečteno: 1716x

Další články blogera

Mansoor Maitah

Zemědělská půda dramaticky ubývá a čelí degradaci! Pojďme to společně změnit!

Úbytek zemědělské půdy má mnoho dalších důsledků, které negativně ovlivňují naši krajinu. Zdravá půda je schopná účinně regulovat odtok vody z krajiny, a tím tlumit výskyt povodní i sucha.

6.6.2020 v 8:52 | Karma článku: 38.93 | Přečteno: 697 | Diskuse

Další články z rubriky Politická aréna - pro politiky

Jiří Paroubek

Zvláštní neschopnost vlády v ekonomice

Je zajímavé, jak skvěle dokázala pravicová část českých politických elit vyřešit problém politické moci v Česku. Před necelým rokem a půl získaly strany současné pravicové vládní koalice dosti bytelnou většinu v poslanecké sněmovně

8.2.2023 v 10:17 | Karma článku: 31.44 | Přečteno: 699 | Diskuse

Josef Bazala

Média udělala z prezidentských voleb frašku

Vážení, to, co udělala média s prezidentskou volbou, je fraška a je to na ústavní stížnost ke zrušení prezidentských voleb a jejich výsledků.

8.2.2023 v 8:40 | Karma článku: 6.91 | Přečteno: 130 | Diskuse

Petr Lachnit

Pražská politika není dětská hra

Asi nejsem sám, kdo moc nechápe zmatené (ne)rozhodování zastupitelů hl. m. Prahy. Jednou tak, podruhé jinak, jednou jeden za tu stranu, pak za druhou a někdy i za třetí... celé to připomíná dětskou hru „Král vysílá svoje vojsko“.

7.2.2023 v 13:37 | Karma článku: 5.39 | Přečteno: 132 | Diskuse

Tomáš Zdechovský

Jakákoli ruská účast na olympiádě znamená legitimizaci válečných zločinů

Jedním z neodmyslitelných rysů moderních válečných konfliktů je skutečnost, že postihuje prakticky celou společnost a oběti v řadách civilistů často převyšují ty vojenské. Navíc zasahují prakticky do všech oblastí lidského života.

6.2.2023 v 10:11 | Karma článku: 26.36 | Přečteno: 525 | Diskuse

Jaromíra Vítková

Aktuální stav přípravy silnice I/73

V letošním roce 2023 se bude zahajovat stavba okružní křižovatky pod společností Alps. Nyní je vyhlášena soutěž na zhotovitele stavby a samotná realizace se předpokládá ve 2. pol. roku 2023

31.1.2023 v 12:47 | Karma článku: 4.64 | Přečteno: 100 |
Počet článků 13 Celková karma 0.00 Průměrná čtenost 1517

Vystudoval České vysoké učení technické v Praze. Absolvoval doktorské studium na Fakultě mezinárodních vztahů Vysoké školy ekonomické v Praze, obor mezinárodní ekonomické vztahy. Dále absolvoval doktorské studium na Institutu politických studií Fakulty sociálních věd Univerzity Karlovy v Praze, obor politologie. V roce 2019 byl prezidentem republiky jmenován profesorem v oboru ekonomie. V současnosti působí jako vědecký výzkumník na Fakultě mezinárodních vztahů Vysoké škole ekonomické v Praze a též na Provozně ekonomické fakultě České zemědělské univerzity v Praze. Je autorem řady vědeckých článků a knižních publikací. Velkou pozornost vyvolala zejména jeho kritická analýza vztahu mezi islámem a demokracií. Je členem vědecké rady Fakulty mezinárodních vztahů Vysoké školy ekonomické v Praze. K jeho zálibám patří sport, historie a studium jazyků.

Je zakladatelem iniciativy na záchranu půdy v České republice.

https://or.justice.cz/ias/ui/rejstrik-firma.vysledky?subjektId=1087195&typ=PLATNY

http://wp.czu.cz/cs/index.php/?r=1071&mp=person.info&idClovek=6677

https://scholar.google.cz/citations?user=LqsgQ8gAAAAJ&hl=cs

https://insis.vse.cz/lide/clovek.pl?id=56981

www.maitah.com

Z jídelníčku vyřadila zánětlivé potraviny. Za půl roku zhubla 9 kilo

Paní Petra byla vždy sportovně založená. Problém přišel po operaci nohou, kdy musela omezit sport, což se projevilo na...

Každý má nějakou erotickou slabůstku či fetiš. Které patří mezi nejčastější?

Mít v sexuálních hrátkách nějakou více či méně podivnou „úchylku“, která nám dělá dobře, rozhodně není hřích. Je to...

A TOTO VÍTE? K čemu je ten tlustý válec na hlavních moderních tanků

Seriál I na tanku lze identifikovat věci, které mohou u někoho vzbudit otazníky. Například tlustší válec na hlavni kanonu....

Jak poznat přetížená játra. Příznaky, které by vás měly varovat

Již dávno neplatí, že za nemocná játra může jen a pouze nadměrná konzumace alkoholu. Stále častěji je totiž na vině...

Žena vypadá jako holčička, lidé zaměňují jejího manžela za tatínka

Třicetiletá Carolyn Fulltzová z USA už je trojnásobnou maminkou, ale stále vypadá jako malá holka. Její o tři roky...