Středa 8. února 2023, svátek má Milada
  • schránka
  • Přihlásit Můj účet
  • Středa 8. února 2023 Milada

Společně rozumným úsudkem proti koronaviru!

25. 03. 2020 21:48:09
Chtěl bych říct, že jsem hrdý na to, jakým způsobem se celá naše země a její občané s touto situací dosud vyrovnávají.

Globální epidemie koronaviru, která nás uvěznila v našich domovech a nikdo z nás zatím neví na jak dlouho, již začala významně ovlivňovat náš způsob života a jeho priority, přeměňovat podobu našich vztahů k vnějšímu světu a dokonce k sobě navzájem.

Chtěl bych říct, že jsem hrdý na to, jakým způsobem se celá naše země a její občané s touto situací dosud vyrovnávají. Určitě by bylo o čem polemizovat, ať už z politického či jiného hlediska. Je ale třeba konstatovat, že opatření, která u nás byla přijata až překvapivě brzo, byla vzápětí z velké části přijata i v dalších zemích, včetně západoevropských.

Mám důvěru v naše zdravotnictví a věřím, že vláda ve spolupráci s odborníky bude i nadále přijímat rozumná potřebná opatření. Například ve Francii obyvatelé skoro nemohou vyjít ven, musí si při každém pohybu mimo domov vyplnit čestné prohlášení, v ulicích a na silnicích je kontroluje na 100 tisíc policistů, a přitom tam dosud ani policisté či mnozí zdravotníci, natož běžní obyvatelé, nejsou vybaveni žádnými rouškami a speciální materiál chybí snad ještě víc než u nás.

Také mohu ve srovnání s jinými evropskými zeměmi konstatovat, že i média jednají většinou s rozumem, nepřehánějí to s dramatickými titulky a například při informování o prvních úmrtích neopomínají podotknout, že první mrtví měli i jiné vážné nemoci, což samozřejmě neznamená, že jejich úmrtí související s koronavirem není smutné a vážné. Stejně tak není od věci připomenout, že tato pandemie zdaleka není první, s níž se lidstvo setkává, a to i v tomto století, nejen kdysi ve středověku.

Věřím tedy, že pochopitelně rozbouřené emoce nepřevládnou nad rozumným a osvíceným úsudkem. Zaváděná a v současné době správně implementovaná opatření, nesmí mít trvalý dopad na některé naše vnější vztahy, a to zvlášť vztahy obchodní. Představa, že omezení pohybu osob nebude mít za následek snížení ekonomické aktivity, a tedy i naší prosperity, je zcela naivní. Stejně tak je naivní představa, že když se sem nebudou jezdit žádní „cizáci“, tak tím něčemu prospějeme. Akorát definitivně potopíme naši turistiku a s ní související statisíce pracovních míst, které domácí turistika prostě neuživí.

Nemysleme si, že aktuálně velmi populární volání po úplném zákazu ubytovacích platforem zachrání pražskou bytovou situaci a náhle se obyčejný občan bude moci ubytovat na Staroměstském náměstí. Také si nemysleme, že zejména mladá generace se ochotně vzdá možnosti cestovat. Rád bych apeloval na zdravý úsudek všech. Podporujme společně opravdu účinná řešení.

Autor: Mansoor Maitah | středa 25.3.2020 21:48 | karma článku: 40.45 | přečteno: 1137x

Další články blogera

Mansoor Maitah

Zemědělská půda dramaticky ubývá a čelí degradaci! Pojďme to společně změnit!

Úbytek zemědělské půdy má mnoho dalších důsledků, které negativně ovlivňují naši krajinu. Zdravá půda je schopná účinně regulovat odtok vody z krajiny, a tím tlumit výskyt povodní i sucha.

6.6.2020 v 8:52 | Karma článku: 38.93 | Přečteno: 697 | Diskuse

Další články z rubriky Společnost

Jan Ziegler

Skandál! Mynář si na sjezdovku „půjčil“ stan z Hradu

S touto aférou přišel jako první ve svém článku web seznamzpravy.cz. Kancléř Vratislav Mynář zachází se státní majetkem jako z vlastním. Děsím se toho, kolik kostlivců ještě vypadne z Pražského hradu.

8.2.2023 v 18:37 | Karma článku: 13.39 | Přečteno: 151 | Diskuse

Jan Ziegler

Rybí masakr v Bečvě konečně před soudem

„Kdyby Deza nepatřila Babišovi, už by byl viník dávno známý,“ v tomto duchu promluvil jeden z rybářů v pořadu České televize Reportéři ČT. Přesně tak. V této ekologické katastrofě toho hodně smrdí.

8.2.2023 v 12:51 | Karma článku: 18.56 | Přečteno: 386 | Diskuse

Lubomír Stejskal

Zemětřesení: Absurdní souvislost

Na pozadí turecké-syrského zemětřesení rezonuje důležitost specializovaného oboru – medicíny katastrof. Své uplatnění nachází během mimořádných událostí, z nichž jedné z nejhorších jsme nyní svědky.

8.2.2023 v 10:58 | Karma článku: 12.39 | Přečteno: 217 | Diskuse

Tomáš Vodvářka

Morálka nebo prachy?

Čím více se blíží termín OH v Paříži v roce 2024, tím více se mluví o možnosti účasti ruských a běloruských sportovců na této bezpochyby vrcholné události.

8.2.2023 v 7:38 | Karma článku: 38.56 | Přečteno: 2948 | Diskuse

Jaroslav Herda

Úspěchem a cílem populisty je narušený občan

Jako příklad nám může být působení manipulativní a zcela nepolitické „propagandy“ v osobních vztazích. Princip je ovšem stejný.

8.2.2023 v 0:59 | Karma článku: 13.32 | Přečteno: 304 | Diskuse
Počet článků 13 Celková karma 0.00 Průměrná čtenost 1517

Vystudoval České vysoké učení technické v Praze. Absolvoval doktorské studium na Fakultě mezinárodních vztahů Vysoké školy ekonomické v Praze, obor mezinárodní ekonomické vztahy. Dále absolvoval doktorské studium na Institutu politických studií Fakulty sociálních věd Univerzity Karlovy v Praze, obor politologie. V roce 2019 byl prezidentem republiky jmenován profesorem v oboru ekonomie. V současnosti působí jako vědecký výzkumník na Fakultě mezinárodních vztahů Vysoké škole ekonomické v Praze a též na Provozně ekonomické fakultě České zemědělské univerzity v Praze. Je autorem řady vědeckých článků a knižních publikací. Velkou pozornost vyvolala zejména jeho kritická analýza vztahu mezi islámem a demokracií. Je členem vědecké rady Fakulty mezinárodních vztahů Vysoké školy ekonomické v Praze. K jeho zálibám patří sport, historie a studium jazyků.

Je zakladatelem iniciativy na záchranu půdy v České republice.

https://or.justice.cz/ias/ui/rejstrik-firma.vysledky?subjektId=1087195&typ=PLATNY

http://wp.czu.cz/cs/index.php/?r=1071&mp=person.info&idClovek=6677

https://scholar.google.cz/citations?user=LqsgQ8gAAAAJ&hl=cs

https://insis.vse.cz/lide/clovek.pl?id=56981

www.maitah.com

Z jídelníčku vyřadila zánětlivé potraviny. Za půl roku zhubla 9 kilo

Paní Petra byla vždy sportovně založená. Problém přišel po operaci nohou, kdy musela omezit sport, což se projevilo na...

Každý má nějakou erotickou slabůstku či fetiš. Které patří mezi nejčastější?

Mít v sexuálních hrátkách nějakou více či méně podivnou „úchylku“, která nám dělá dobře, rozhodně není hřích. Je to...

A TOTO VÍTE? K čemu je ten tlustý válec na hlavních moderních tanků

Seriál I na tanku lze identifikovat věci, které mohou u někoho vzbudit otazníky. Například tlustší válec na hlavni kanonu....

Jak poznat přetížená játra. Příznaky, které by vás měly varovat

Již dávno neplatí, že za nemocná játra může jen a pouze nadměrná konzumace alkoholu. Stále častěji je totiž na vině...

Žena vypadá jako holčička, lidé zaměňují jejího manžela za tatínka

Třicetiletá Carolyn Fulltzová z USA už je trojnásobnou maminkou, ale stále vypadá jako malá holka. Její o tři roky...